Menu
Bez kategorii

Norwegia nie jest nudna!

Witam kochani 🙂

Bardzo często słyszę od znajomych, że Norwegia jest strasznie nudna. Owszem zgadzam się, że nigdy nie zastąpi Nam domu w Polsce, rodziny i przyjaciół ale skoro zdecydowaliśmy się już tutaj mieszkać i pracować chociażby przez jakiś czas nawet jeśli nie już na stałe to pomogę Wam poszukać kilka plusów i udowodnić, że w Norwegii też może być fajnie ?

Pierwszą i podstawową kwestią która może powtarzam już do znudzenia jest znajomość języka ! kurs języka norweskiego

Nigdy nie uda Nam się przestawić i udowodnić kim jesteśmy do póki nie zaczniemy mówić … i pytać. Mi już zdarza się nawet czasami kłócić ? i w końcu mogę mówić co myślę i jakie mam poglądy. Moje początki tutaj też były ciężkie. Ja nie znałam nawet angielskiego. Może dlatego też tak bardzo postanowiłam sobie, że nauczę się norweskiego i zaczęłam oszczędzać na kurs i szukać wszystkich możliwych sposobów na kontakt z językiem i norwegami. Żeby móc rozmawiać i ćwiczyć ! Zanim zarobiłam na kurs oczywiście internet i kursy online. U mnie w miasteczku w Polsce nie było kursów norweskiego a świetnie jest „osłuchać” i „oswoić” już przed wyjazdem. jezyk norweski ❤??

Nie raz czułam się strasznie głupio nie rozumiejąc ani słowa. Często słyszałam głupie docinki, że „my Polacy ” to nie potrafimy się nawet angielskiego nauczyć i w sumie to jeszcze bardziej mobilizowało mnie do nauki. Chcę udowodnić, że potrafimy i wytłumaczyć jak to mniej więcej u Nas wygląda z nauką języków obcych w szkole ( a przynajmniej wyglądało… ) wiem, że wszystko idzie w bardzooo pozytywnym kierunku ????❤

Ja już przeszłam kilka etapów i potrafię już rozmawiać ? teraz szukam więcej.

W Norwegii też można spotkać ciekawych i interesujących ludzi którzy mają hobby i pasję. Jest organizowanych mnóstwo koncertów, wystaw sztuki i atrakcji dla dzieci ! W mojej nowej pracy co sobotę grają koncery na żywo i przyjeżdża naprawdę sporo fajnych wokalistów i zespołów. Larvik jest miastem poezji i nawet idąc na spacer można zauważyć, że w wielu miejscach są wyryte wiersze na kamiennych pomnikach. Wszędzie są ciekawe muzea lub parki z historyczną lub kulturową nutką. Nie wspomnę już o możliwościach spędzania czasu w towarzystwie pięknej natury bo o tym też pisałam nie raz ??

W Norwegii popularne są wycieczki promami na które można też trafić super okazję cenową lub popłynąć zupełnie gratis ?

Narzekając na samotność zawsze można też założyć konto na czacie randkowym i nie koniecznie mam na myśli szukanie drugiej połówki ale zawsze można z kimś popisać, poznać i może wypić kawę czy iść na spacer. Tutaj to nie grzech i dużo osób poznaje się np. na Tinderze. Norwedzy są raczej mało skłonni do wychodzenia z inicjatywą rozmowy i zapoznania się tak poprostu i spontanicznie. Raczej są na początku bardzo ostrożni ale ja naprawdę trafiłam na wiele wspaniałych i pomocnych ludzi którzy na początku wydawali mi się nawet niemili lub unikali kontaktu czy rozmowy. Chyba potrzebują więcej czasu by zaufać 😉

Ja też czuje się dużo lepiej i swobodniej w Polsce ale narazie planuje moje życie tutaj i szukam pozytywnych stron. Jedno jest pewnie. Mi się na pewno nie nudzi ! Czasami wręcz marzę o chwili dla siebie i spokoju. Z drugiej strony jestem bardzo spragniona życia i mam jeszcze tysiące marzeń i celów do zrealizowania.

Może czas podzielić w końcu też angielski ? ? no i marzę by pisać też bloga po norwesku ! ?

Niżej podaje Wam linki do szkoły która uważam, że jest godna polecenia i na pewno pomoże pokochać i zrozumieć ? obcy kraj ! Szkoła prowadzi kursy które można dopasować czasowo jak i poziomu w jakim chcemy rozpocząć naukę !

szkoła językowa

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz