Menu
Bez kategorii

Ord om kjærlighet

Po ostatnim poście pozwolę sobie zostać jeszcze w tematyce romantyzmu i miłości. Tym razem jestem w bibliotece i szukam kolejnej porcji poezji na resztę tygodnia i weekend. Chciałabym się podzielić z Wami kilkoma ulubionymi cytatami i poszukać w słowniku kilku słówek w tematyce.

W Norwegii stanowczo jest już bardziej jesiennie niż letnio ale to nie znaczy, że w sercu wieje chłodem. Zimne pory roku też mają swój ” ciepły ” i przytulny klimat. Dzisiaj zaczynam szykować mieszkanko na jesień. Po randce z poezją i literaturą wybieram się na zakupy. Poduszeczki w jesiennych kolorach ,kocyk, kubeczki i świeczki to kilka rzeczy które mam w planach dzisiaj kupić i sprawić by długa norweska zima była przyjemna 🙂

Wracając do cytatów to jednym z moich ulubionych pisarzy którego ostatnio obserwuje również na instagramie jest Trygve Skaug. Trafiłam na jego wiersz przypadkiem właśnie w jednej z książek wypożyczonych z biblioteki. Jego wiersze są krótkie i proste co jest dla mnie też plusem z racji tego, że norweskiego nadal się uczę i te pisane całkiem lirycznie i w dawnym stylu językowym są poprostu dla mnie troszkę za trudne.

” Hva gjør ei stjerne som deg

på denna overskya himmelen

her ”

” husk

at

du

er

langt

nede nå

og at jeg

har veldig

lange armer ”

” Er det ikke litt for tidlig

å si at du elsker meg , sa hun

– Er det ikke litt for seint

å be meg å la være, sa han ” ❤️

” Jeg trenger ikke flere ord enn dette

for å skrive deg inn i historien min ”

Szukanie cytatów to jedna z moich ulotnionych opcji nauki języka. Fajnie szukać słówek i zwrotów w tematyce która aktualnie do Ciebie przemawia bo szybciej wchodzi do główki 😉 nauka zwykłych słówek może być nudna i nie koniecznie zapamiętamy to co czytamy.

Miłość – kjærlighet

Mieć motyle w brzuchu – å ha sommerfugler i magen

Być zakochanym po uszy – være forelsket over ørene

Zazdrość – misunnelse , sjalusi

Uczucia – følelser

” Start med å elske deg selv , og du vil se at alt annet faller på plass. Du må elske deg selv for å lykkes med noen på denne planeten ” ? – tym cytatem kończę post. Kubek z kawą już pusty i chyba czas jechać na zakupy 🙂 czas w bibliotece leci tak szybko. Tyle tu skarbów. Pomyśleć, że każda książka to człowiek – jego wyobraźnia i wiedza 🙂

Miłego dnia !

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz