Menu

Witam Was kochani ?

Dobrze się składa, że zaczynam pisanie tego postu akurat w poniedziałek. Jak to zawsze mówią u mnie w pracy : Nowy tydzień , nowe możliwości ? a o możliwościach będzie tutaj dużo. Po pierwsze cały poprzedni tydzień spędziłam w domu na kanapie, nie mogąc robić praktycznie nic i wykorzystując chociaż tą możliwość, że mogę czytać przewertowałam masę książek . Przywiozłam z Polski kilka psychologicznych, sile motywacji i zmianie nastawienia. Wszystkie głównie mówią o tym samym, wiara, marzenia i pozytywne myślenie. Tylko nie zawsze wydaje się to takie proste. Nie można się od razu zacząć uśmiechać kiedy czujesz, że tracisz kontrole nad własnym życiem i każda kolejna wiadomość która do Ciebie dociera jest negatywna.

Na lotnisku kupiłam też piękna różowa książkę, podobno bestseller , dziewczyna wspaniały coach, wzór do naśladowania !! Zaczęłam czytać w samolocie i zanim wylądowaliśmy wiedziałam, że to na pewno do mnie nie trafi. Mogła bym przytoczyć kilka historii z życia moich znajomych, którzy mimo tego, że mieli ciężko to zrobili dużo więcej w życiu… tylko nie napisali książki z różowa okładką.

Na szczęście w plecaku miałam jeszcze Reginę Brett i coś co mnie oczarowało czyli ” Bez ograniczeń ” Jillian Michaels.

Ostatniej książki jeszcze nie przeczytałam, nie jestem nawet w połowie bo są w niej rożnego rodzaju ćwiczenia i pytania które musimy sobie zadać czytając i nie znając odpowiedzi nie powinno się czytać dalej. Jillian Michaels jest głównie znana jako instruktorka fitness w Stanach Zjednoczonych oraz coach, w książce jest jednak wiele przykładów osób które przeszły przemianę jak i doświadczeń potwierdzonych naukowo na temat naszej psychiki i tego jak wiara oraz otaczanie się wspaniałymi ludźmi może nas odmienić. Autorka pisze też o modlitwie , nie wyróżnia tu żadnej konkretnej religii, tylko sam fakt naszej wiary w wypowiadane słowa . Wiary w marzenia. Ja zawsze się modlę , kiedy się bardzo smucę, lub czegoś boję. Czasami kiedy się wacham jakiejś decyzji, proszę Boga, abym po prostu mogła mu zaufać. Zamiast płakać, staram się wyciągać wnioski. Tak naprawdę wszystko co mnie spotkało, czegoś mnie nauczyło.

Autorka pisze też o sporcie i naszym stosunku do odżywiana. To jest też jeden z etapów zmiany . Często krzywdzimy samych siebie biorąc narkotyki , pijąc alkohol czy objadając się słodyczami  dla tego, że ktoś kiedyś skrzywdził nas . Błędy w dorosłym życiu są też spowodowane czymś co wydarzyło się w naszym dzieciństwie. Tylko nie zawsze mamy siłę tam wrócić, aby wyciągnąć wnioski, krzywdzimy wtedy innych albo samych siebie.

Zastanawiacie się czasami jak trafiliście w miejsce w którym się teraz znajdujecie ? Jak jedno zdarzenie, lub osoba prowadziły was w miejsca które nagle okazywały się być tym czego szukacie. Praca , wyjazd za granice albo może czas i miejsce w którym poznaliście swoją drugą połówkę. Ja tez często myślę o moim wyjeździe do Norwegii , miałam być tu tylko miesiąc… później trzy i nawet był moment w którym chciałam wrócić do Polski . Mimo tego ciągle działo się coś co przyciągało mnie tu z powrotem .

Wierze, że każda osoba którą spotykamy nie jest przypadkowa.

Któregoś dnia kiedy byłam z Laura w centrum handlowym spotkałam znajomą z Wenezueli, która chodziła z nami na kurs norweskiego z dziećmi. W trakcie rozmowy weszłyśmy na temat zdrowia i powiedziałam, że często boli mnie brzuch. Czasami zjem mało i staram się jeść w miarę zdrowo a mój brzuch i tak wieczorem wyglada jak balon i do tego bardzo boli. Opowiedziała mi o tym, że miała taki sam problem. Nie wyszła jej żadna alergia pokarmowa,chociaż mimo tego unika np. pieczywa. Po prostu je zupełnie inaczej i poleciła mi zaobserwować jeden z profili na intagramie, gdzie mogę poszukać porad na ten temat.

Tak właśnie nawiązał się mój kontakt z moim coachem. Karl Erik Overn promuje zdrowy tryb życia i okazało się, że podobnie patrzymy na wiele rzeczy. Podoba mi się sposób w jaki motywuje innych i w tym wszystkim pozostaje naprawdę sympatyczna osobą przy której można się czuć swobodnie i opowiadać bez poczucia wstydu o swoich problemach. Wczoraj byłam świadkiem ile osób dziennie kontaktuje się z nim żeby usłyszeć kilka słów motywacji i sama czuję, że dostałam mnóstwo nowej energii

Rozmawialiśmy między innymi o teorii która była przytoczony w książce ” Bez ograniczeń „

Japoński naukowiec, doktor Masaru Emoto autor książki ” Przesłania ukryte w wodzie ” chciał sprawdzić co się dzieje z wodą na podstawowym poziomie fizycznym, gdy ” działają ” na nią różne siły, umysłowe i werbalne . Poddał on wodę działaniu modlitwy, złości , miłości, nienawiści oraz wielu ludzkich emocji i ekspresji . Poddawszy wodę w osobnych pojemnikach rożnym siłom, zamroził ją z następnie sfotografował kryształki lodu . Kryształki poddane sile miłości były o wiele piękniejsze od tych które powstały z wody poddanej siłom negatywnym. My też składamy się głównie z wody i jest wiele teorii potwierdzających siłę otoczenia , modlitwy , medytacji oraz pozytywnej energii na to kim możemy się stać w przyszłości.

Naprawdę warto otaczać się pozytywnymi osobami które wieża w Ciebie a możecie mi zaufać, że na świecie jest ich mnóstwo !! Trzeba tylko czasami nie bać się mówić ” TAK ” i próbować. My spędziliśmy miły i pracowity czas na rejsie do Danii. Wróciłam z nowa dawką motywacji i pomysłów. Nie mogę się doczekać aż za parę tygodni wrócę do ćwiczeń !!

Czasami sama nie mogę uwierzyć w to ile wspaniałych osób spotykam na swojej drodze. Nie zamykam się na otoczenie jak kiedyś , mam znajomych w rożnym wieku i z różnych krajów. Przestałam się kierować stereotypami i nawet nie oglądam telewizji a zwłaszcza wiadomości bo świat i ludzie w rzeczywistości są zupełnie inni. Lubię słuchać ludzi i jakoś szybko udaje mi się wyczuć ich emocje.

Tak więc podsumowując mogła bym użyć trzeć słów z filmu JEDZ, MÓDL SIĘ , KOCHAJ ?

Nie bój się spełniać swoje marzenia , dbaj o siebie , jedz zdrowo , ćwicz , przebywaj wśród natury ,kochaj siebie nie krzywdząc przy tym innych , dziękuj i otaczaj ludźmi którzy dodadzą Ci pozytywnej energii ??

Nie musisz być lepszy od innych , ważne żeby stać się lepsza wersja samego siebie ??

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz