Menu
Bez kategorii

Ut på tur aldri sur

Ut på tur aldri sur! –  Jeśli ktoś z Was mieszka w Norwegii to zna to powiedzenie doskonale.  Po ciężkim tygodniu w pracy, domu, po nieprzespanych nocach jak to bywa w życiu mamy w końcu przyszła sobota i trochę wolnego czasu.

Pomimo mgły i braku słońca nasza trójka wybrała się na wycieczkę. Byliśmy jakieś 20 km od domu w miasteczku Helgeroa. Kiedyś jeździłam tam tak często na plażę i podziwiać zachody słońca …. tak bardzo mi brakowało tego miejsca. Trochę świeżego powietrza i ten widok przypomniało mi za co tak bardzo kocham miejsce w którym mieszkam. Jeszcze panował taki magiczny klimat. .cisza i mgła.Gdzies na morzu było słychać trąbienie statku ale przez mgłę nie było go widać . Laura spała smacznie w wózku. Miasteczko w zimie jest bardzo spokojne. Tutaj życie budzi się latem.

Zwykły spacer może dać tyle przyjemności i pomóc zapomnieć o problemach życia codziennego. W Norwegii w niedzielę są zamknięte centra handlowe i nauczyłam się spędzać czas na świeżym powietrzu. Może to dać więcej rozrywki niż bieganie po sklepach i nawet lekki deszcz czy wiatr nie przeszkadza 😉 zawsze można zabrać ze sobą termos z gorącą herbatą lub rozpalić ognisko ?  i do domu przychodzi się z uśmiechem na twarzy.

Jeśli kiedyś będziecie źli, smutni, zmęczeni lub będziecie potrzebowali przemyśleć coś ważnego polecam ten norweski sposób na uśmiech 🙂 ciepłe ubranie i na wycieczkę. Najlepiej w towarzystwie przyrody ☺ mi pomogło ..

 

 

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz